wtorek, 5 lipca 2011

Wiem, że "bateria jest stara lub uszkodzona"

Co tu kryć, określenie "nowy" już nie bardzo pasuje do mojego laptopa. Również bateria swoje przeszła i pojemność jej nie ta. Od jakiegoś czasu po (re)instalacji Fedory w okolicach obszaru powiadomień zaczął mi się pojawiać komunikat systemowy przypominający o tym fakcie. Wygląda on mniej więcej tak (wersja angielska):


Jestem świadom kondycji mojego sprzętu jednak na wymianę baterii się nie zanosi, a komunikat uparcie pojawiał się przy każdym uruchomieniu systemu. Jeszcze do niedawna można było go wyłączyć za pomocą przycisku "Nie informuj mnie o tym więcej" (czy jakoś tak). Niestety po którejś aktualizacji ten jakże pomocny przycisk zniknął. Oto jak teraz można się pozbyć denerwującego komunikatu.

Uruchamiamy "Edytor konfiguracji" (gconf-editor) i przechodzimy w drzewie widocznym po lewej do gałęzi /apps/gnome-power-manager/notify. W prawej części okna wyświetlone zostaną klucze, których wartości można zmienić.


Odnajdujemy klucz low_capacity i usuwamy znajdujące się przy nim zaznaczenie. Zamykamy okno. Podczas kolejnego uruchomienia systemu komunikat o zużytej baterii nie powinien się już pojawiać. Jeśli system nadal uparcie będzie wyświetlał komunikat warto zainteresować się też kluczem perhaps_recall.

Brak komentarzy: